• 0 (342) 360 1026

Misyonumuz; Temel Bilimler, Ses Eğitimi ve Türk Halk Oyunları bölümlerinde 4 yıl lisans eğitimi sonucu, alanında yetişkin sanatçılar ve eğitimciler yetiştirerek, Türk Kültürünün gelişimine katkı sağlayan, yakından tanınmasına ve bu değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması hususunda çaba sarf eden bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Gaziantep Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı mezunları; çeşitli üniversitelerde bulunan Konservatuvarlar, Güzel Sanatlar Fakültelerinin Müzik Bölümleri, Eğitim Fakülteleri Müzik öğretmenliği ve Sınıf öğretmenliği Programlarındaki akademik kadrolarda, TRT, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı koro, orkestra ve topluluklarda ses ve saz sanatçısı olarak, pedogojik formasyon sertifikası alanlar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda müzik öğretmeni olarak istihdam edilmektedir.

Vizyonumuz;  Dört bölüm ve beş ana sanat dalı ile bir ana bilim dalından oluşan Konservatuvarımız; alanında uzman kültürel değerlerine sahip fertler yetiştirmenin yanı sıra, yerelden ulusala, ulusaldan evrensele doğru ilerleyen bir anlayışla önemli araştırma ve derleme çalışmalarına ağırlık vermekte ve elde ettiği verileri bilimsel ortamlarda sunmaktadır. Tüm bu çalışmaların sonucunda hem derlenen kültürel değerlerimizi halka sunmak hemde öğrencilerin almış oldukları eğitimi sergilemek amacıyla çeşitli illerdeki üniversitelerde konser ve gösteriler yapmakta bu sayede hem halkla bağlantılar güçlendirilmekte hemde eğitim seviyesi hızla yükseltilmektedir. Müzikoloji Bölümü ile bu bölüme bağlı "Etno Müzikoloji ve Folklor Anabilim Dalında" yükek lisans açma çalışmaları devam etmektedir. 2013-2014 eğitim yılından itibaren hazırlık eğitimi kaldırılmış olup; 4 yıllık lisans eğitimi ile eğitiminde ilerlemeye devam edecektir. 1988-1989 yılında eğitim öğretimine başlayan Konservatuvarımız bu gün itibarıyla alt yapısını tamamlamış dinamik bir eğitim kadrosuyla eğitim öğretimine devam etmekte olup, her yeni yılda daha güçlenerek geleceğe umutla ve şevkle bakmaktadır.